5 tipů, jak vylepšit svůj šatník na podzim a zimu

5 tipů, jak vylepšit svůj šatník na podzim a zimu

Málokterý muž odmítne možnost vypadat lépe a nemuset kvůli tomu trávit zbytečný čas navíc před zrcadlem nebo v šatníku. Připravili jsme pro vás 5 užitečných (a snadných) tipů, jak připravit svůj šatník na podzim a nadcházející zimu.

1) Nepodceňujte ochranu před deštěm a vlhkostí

Podzim, to nejsou jen barevné koruny stromů a příjemný chladný vítr ve tváři. Stačí chvilka a poklidná cesta městem se promění v malý monzun, který velmi snadno pronikne skrz několik vrstev oblečení i kvalitní obuv.

Pečující přípravky na boty neslouží jen k tomu, aby bota vypadala perfektně i po delší době nošení. Vrstva vosku a impregnace botu také chrání před deštěm či kalužemi a zamezí tomu, aby voda nasákla do kůže a botu poškodila. Kromě ochrany také izoluje, takže se nemusíte bát, že byste strávili den v kanceláři v mokrých ponožkách.

Stejnou péči si zaslouží i vaše horní vrstvy. Řešení je jednoduché, na látkové kabáty aplikujte kvalitní impregnační sprej nebo balzám na kožené bundy a kabáty. Impregnace jednoduše zamezí vsáknutí vody do oblečení a udrží ho suché a nepoškozené.

2) Barvy nemusí křičet

Přestože je letos trendy řada výrazných barevných kombinací a vzorů, v šedivých měsících není potřeba být majákem pestrých barev, které se do tmavého města prostě nehodí. Neutrální tóny šedé, černé nebo hnědé fungují vždy a měly by být součástí šatníku každého muže. Navíc je velmi jednoduché je mezi sebou kombinovat a výběr denního outfitu máte vyřešený během chvilky.

S podzimními barvami se dá poměrně snadno a elegantně pracovat. Namísto oranžové vyzkoušejte rezavou, místo limetkové zelené spíše tlumenější odstíny mechové nebo decentní hořčicovou barvu místo křiklavé žluté. A máte vyhráno.

3) Doplňky nejsou jen pro parádu

Naprostým základem podzimní výbavy každého muže jsou kvalitní deštník, klobouk, bekovka nebo čepice a šál. Doplnění výbavy také elegantní koženou brašnou která celý outfit doladí je pomyslnou třešničkou na dortu.

Moderní deštník musí kromě líbivého designu být především praktický. Velmi trendy jsou chytré deštníky, které se nezlomí ani v dost drastických povětrnostních podmínkách. U nás zakoupíte ty od společnosti Blunt. Prohlédněte si nabídku ZDE.

Ať už preferujete tašku nebo městský batoh, nepromokavost je naprostý základ během podzimu a zimy. Doporučujeme zvolit kůži s ochrannou vrstvou, nylon nebo svou tašku chránit alespoň impregnací. S elegantním městským batohem z voděodolného materiálu pak nemůžete šlápnout vedle. Jejich nabídka je dnes opravdu široká a na své si přijdou příznivci decentního designu i ti, kteří jsou mezi moderními tvary jako doma.

4) Pravou nohou vpřed

Všichni asi máme svůj oblíbený pár tenisek, který bychom dokázali nosit pomalu až do jejich rozpadnutí. Na druhou stranu nám už není 17 a výběr obuvi je něco, co si zaslouží naši pozornost.

Obzvlášť během chladných a mokrých měsíců není radno péči o nohy podcenit. Mimo pracovní život neuděláte nikdy chybu ve vysokých zateplených botách či “městských” pohorkách. Naopak během pracovního týdne doporučujeme kombinovat skvělý vzhled s pohodlím a praktičností. Výbornou volbou jsou například kotníkové boty typu Chelsea s pružným pásem po stranách.

5) Jaký materiál vybrat?

Důležitější než pečlivý výběr vrstev oblečení jsou samotné materiály, ze kterých jsou jednotlivé kousky vyrobené. Při správném výběru vám tak bude pohodlně cestou městem v dešti i třeba v plném vlaku.

Základem je prodyšná bavlna nebo speciální vlna Merino pro vrstvy, které jsou přímo u pokožky a zabrání tělu v přehřívání se. Následovat by měla teplejší vlněná vrstva, která naopak chrání před chladem. Poslední vrstva je tam, která chrání před větrem, deštěm nebo sněhem. Pokud není izolující samotný materiál kabátu či bundy, vracíme se na začátek k bodu jedna – impregnaci.

Budete-li se řídit těmito 5 jednoduchými tipy, podzimní a zimní počasí vás nepřekvapí a váš šatník vám ještě poděkuje prodlouženou životností svršků o pár let. Tak na shledanou venku.