Cedrové napínáky prodlouží životnost vaší obuvi až o několik let

Cedrové napínáky prodlouží životnost vaší obuvi až o několik let

Co jsou to napínáky a proč je potřebujete?

Cedrové napínáky do bot by měly patřit do povinné výbavy každého muže, který si zakládá na kvalitní obuvi. Ta si zaslouží perfektní péči nejen čištěním a krémováním. A co přesně takové napínáky do bot s vaší obuví dělají?

Kožená obuv funguje podobně jako svalstvo a potřebuje pravidelný odpočinek i protažení. Po každém nošení tedy vložte do své obuvi napínáky alespoň na 24 hodin pro dokonalou rehabilitaci kůže.

Během těchto 24 hodin bota perfektně obepne napínák a vyhladí se veškeré povrchové nerovnosti a vrásky, které nošením na botě vznikly. I proto doporučujeme střídat minimálně 2 páry kvalitní kožené obuvi, aby se boty po nošení stihly zregenerovat. Díky využití cedrových napínáků a pravidelnému střídání pak budou vypadat vaše kožené či semišové boty jako nové i po dlouhodobém nošení.

Nejlepší materiál? Cedrové dřevo

Klíčový je také výběr materiálu napínáků. Nejkvalitnější napínáky jsou vyráběny z cedrového dřeva, které má několik klíčových vlastností pro ošetření obuvi. Cedrové dřevo přirozeně absorbuje vlhkost z kůže, kterou bota při celodenním nošení nasaje. Tímto je ošetřena jednak samotná kůže, která se díky vysušení na napínáku méně opotřebuje a po 24hodinovém cyklu působí opět jako nová.

Další silnou stránkou cedrového dřeva je jeho přirozená příjemná vůně eliminující zápach, který pravidelným nošením každé boty vzniká. Díky své prodyšnosti také umožňuje botám dýchat i v průběhu vysoušení.

Na napínácích do kvalitní obuvi není dobré šetřit, protože správné cedrové napínáky do obuvi dokáží prodloužit životnost bot o mnoho let a ve výsledku ušetří majiteli několik tisíc až desítek tisíc korun. Odborníci doporučují pro každý pár bot používat vlastní cedrové napínáky pro co nejlepší uchování vlastností dané boty.

Pořiďte napínáky všem svým koženým botám

V Gentleportu momentálně nabízíme kvalitní cedrové napínáky do bot s možností ušetřit 20 % při nákupu 3 a více kusů a s poštovným zdarma při nákupu nad 1 000 Kč. Takže ideální čas na ošetření svého botníku nebo pořízení velmi stylového a praktického dárku pro moderního muže.