Jak se chránit před deštěm a nevypadat, že jdete túru po horách

Jak se chránit před deštěm a nevypadat, že jdete túru po horách

Sezóna pravidelných dešťů přichází a podle posledních let se prodlouží kromě podzimu i na část zimy. Ukážeme vám několik způsobů, jak chránit své oblečení i obuv před deštěm a tím významně zvýšit jejich životnost a udržet perfektní vzhled.

1. Pečujte o svou obuv po Francouzsku

Nezbytnou součástí výbavy každého, kdo si váží své kožené obuvi, je kvalitní péče. Díky nanesení ochranné vrstvy vzniká filtr, který chrání vaši obuv před deštěm a dalšími vnějšími vlivy. Struktura i barva kůže vašich bot pak dlouho vydrží vypadat jako nová. Perfektní volbou péče o boty je francouzská značka Saphir Médaille d’Or, která vyrábí své přípravky pouze z přírodních látek bez materiálů na bázi silikonu. Díky tomu dokáže kůže dýchat, ale přesto bude o boty dokonale postaráno.

Chcete vědět, jak o své kožené boty správně pečovat krok za krokem? Pak čtěte TENTO článek.

Do deštivého podzimního počasí se doporučujeme vybavit arzenálem těch největších stálic od Saphira, které vám s radostí představíme.

Renovateur

 

 

Saphir Renovateur je čistič k odstranění zbytku starého krému a zároveň slouží jako kondicionér, který dokonale vyživí kůži na vech vašich kožených botách. Doporučujeme používat jako základ pod vosky a krémy během pravidelného čištění bot. Saphir Renovateur je nejpopulárnějším produktem značky Saphir.

 

 

Super Invulner

 

Ještě silnější zbraní proti dešti a nečistotám je potom silný impregnační sprej Super Invulner, který vytvoří na obuvi voděodolnou vrstvu, a bota je pak dokonale chráněna. Oproti silným outdoorovým impregnacím je však třeba brát v potaz citlivost kožené či semišové obuvi a vybírat impregnaci na přírodní bázi. Jedním z nejkvalitnějších impregnačních sprejů je právě Super Invulner a hledáte-li přípravek pro společenskou a městskou obuv, s tímto výrobkem z přírodních látek nešlápnete vedle.

 

 

Sole Guard

 

 

 

Olej Saphir Sole Guard je vyvinut speciálně tak, aby poskytoval nejlepší ochranu pro kožené podrážky bot. Obsahuje speciální olej Vegetal, který brání solím a vlhkosti, aby pronikaly do kůže. Použitím tohoto 100% rostlinným olejem zpomalíte opotřebení svých kožených podrážek.

 

 

 

Dubbin

 

 

Ta nejlepší ochrana, jakou můžete svým botám dopřát. To je kondicionér Saphir Dubbin, který obsahuje 15 % přírodních zvířecích olejů z norka a tuleně a je určen k jemné impregnaci a výživě bot. Kondicionér slouží k ošetření částí kůže, které jsou nejvíce namáhány a vystaveny silnému tlaku např. na výživu a údržbu kožených podrážek a nártů bot. Doporučujeme používat jako základ pod vosky a krémy během důkladného sezónního čištění bot. Neobsahuje žádné chemikálie na bázi ropy a silikonu, takže nebrání kůži dýchat.

 

 

Cedrové napínáky

 

I kožené boty potřebují odpočinek, péči a protažení. Stejně, jako naše svaly. A vše potřebné jim zajistíte, když do bot po každém nošení vložíte cedrové napínáky. Vyhladí na botách vrásky a nedokonalosti způsobené nošením, takže bota bude vypadá déle jako nová. Ojedinělou vlastností cedrového dřeva je to, že výborně vysává vlhkost z bot a vůně cedrového dřeva eliminuje zápach potu z chodidel.

 

 

 

2. Galoše jsou zpět

Návleky na obuv nejsou jen ty modré igelitové pytlíky, co prožily svou největší slávu v 90. letech. Společnost F. L. Popper vyrábí kvalitní galoše, díky kterým ochráníte svou obuv jak od silných dešťů, tak od bláta nebo sněhu. Dnes se vracejí do módy silikonové galoše, se kterými se jednoduše manipuluje, snadno se čistí, přiléhají k botám a vyrábí se v odstínech, které můžete ladit k barvě vašich bot.

3. Proti dešti deštník

Bez deštníku chodí mestěm v dešti jen ti nepřipravení a puberťáci. Nabídka decentních společenských deštníků je téměř nekonečná. Kombinaci stylového designu a technologie představuje novozélandská společnost Blunt se svými deštníky, které díky chytré konstrukci fungují v takřka jakémkoli větru. Snesou poryvy i několikanásobně silnější než klasické deštníky.

Podívejte se na videa, ve kterých jsou deštníky Blunt podrobeny testům.

4. Elegantní nepromokavý městský batoh

Trend s designovými městskými batohy je již několik let v plném proudu. Kombinovat však módní vzhled s funkčností pro praktické denní nošení se nedaří zdaleka všem značkám. Francouzské batohy côte&ciel vznikly právě s vizí skloubení progresivního světa módy, moderní elegance a aktivního pracovního života v obklopení technologií. Voděodolný polyester s polyuretanovým pokrytím pod tajemným názvem Obsidian chrání veškěrý obsah městského batohu před deštěm a vlhkostí. Podívejte se na celou řadu Obsidian.