6 nejdůležitějších trendů letošního podzimu

6 nejdůležitějších trendů letošního podzimu

Teplým měsícům jsme na příštího půl roku řekli chladné “sbohem” a opět přichází sezóna kabátů a elegantního vrstvení. Jaké budou pánské módní trendy od Milána, přes Prahu až po New York během tohoto podzimu?

1) 90. léta se hlásí o slovo

Teplákové soupravy, stylové šusťákovky, čelenky, velké pletené svetry a čepice, jako nosívali bratři Gallagherové z Oasis. Jedním z vlajkonošů 90s módy se na posledních přehlídkách stala Prada, která oblékla své modely do lehkých větrovek a těchto retro kloboučků, a sklidila velké ovace napříč světovou fashion scénou.

2) Matrix se vrací

Kůže. Dlouhé kožené kabáty jako vystřižené z Matrixu. Černé brýle a agresivní, sebevědomý look. Kožené kalhoty a často objemné kožené kabáty zaplavily módní přehlídky od značek jako Fendi přes MSGM až po Paul Smith a Dunhill.

3) Letecké bundy

Kvalitně šitá, kožená pilotní bunda vydrží celý život a hřát vás bude zrovna tak dlouho. Že i letecká bunda se dá uchopit s netradiční elegancí, ukázali v současných kolekcích Hermes, Giorgio Armani, Belstaff i Philipp Plein. Kombinace mužného střihu kožené letecké bundy s příměsí extravagance či elegance zmíněných fashion housů budou udávat trendy v ulicích světových metropolí.

4) Pohorky i do města

Jestli se s příchodem podzimu vyplatí alespoň jedna velká módní investice, je to kvalitní obuv. Ve vysokých, pohodlných pohorkách nemusíte vypadat jen tak, že jste se zrovna vrátili z expedice do Norska. Své o tom ví dobře Louis Vuitton i Giorgio Armani, kteří udělali z pohorek hvězdy svých podzimních kolekcí nehledě na to, jestli vyrážíte do přírody nebo budete brázdit chladné a deštivé ulice.

5) Města se barví do hnědé

Tento podzim nezůstane hnědá jen barvou skautů a řidičů dodávek UPS. Trendy jsou dlouhé hnědé kabáty, bombery, elegantní fleesové bundy i hnědá až krémová saka. Velmi povedené kousky letos předvedli Fendi i Louis Vuitton.

6) Tartan

Boty, kalhoty i kabáty s tartanovým vzorem jsou letos extravagantní sázkou na jistotu. Donatella Versace představila neotřelou kombinaci pestrých károvaných kabátů s jednoduchými kalhotami a prostou košilí. Toto spojení přesně říká “pánové, je tu víkend” a čas si užít pohodu a svobodu. Co si budeme povídat, ti Skotové určovali trendy už před stovkami let!

Kromě změny šatníku je podzim také časem pucování kožených bot. Jak dát do perfektního stavu ty svoje se dozvíte v našem velkém průvodci péče o boty.