Solid Cologne UK: co je to pevná kolínská?

Solid Cologne UK: co je to pevná kolínská?

Co jsou to pevné kolínské?

Každý moc dobře zná klasickou vodu po holení ve spreji. Možná jste dokonce jedním z těch vyvolených mužů, kteří jsou obeznámeni i s jinými formami vůní, jako jsou třeba toaletní voda, parfém nebo kolínská.

Slyšeli jste už ale o pevných kolínských?

Namísto použití tekutiny jsou pevné kolínské většinou vyrobeny buď na bázi přírodního včelího vosku nebo bambuckého másla jako nosiče samotné vůně. Výsledný kosmetický produkt se pak jemně vetře do kůže, nejlépe na místech, kde se dá nahmatat puls, jako jsou krk nebo zápěstí. Tím, že vůni nanesete právě na tato, oproti zbytku těla teplejší místa, se vůně během dne lépe aktivuje a přirozeněji splyne s vaší osobní vůní/pižmem.

Pevné kolínské, které ze začátku vypadaly jen jako další módní zbytečnost, se v poslední době díky jednoduchému používání i přenášení zařadily mezi nejžhavější trendy parfémářské branže.

Ale nenechte se zmýlit, pevné kolínské nejsou takovou novinkou, jak by se mohlo zdát. Je dobře známo, že už staří Egypťané používali směsi vonných olejů a živočišných tuků při pohřbech a rituálech a dost možná, že v používání těchto směsí nebyli zdaleka prvními v lidské historii.

Tak proč byste si ve své náprsní kapsičce měli udělat místo na pevnou kolínskou i vy?

Proč jsou pevné kolínské tak skvělé

Tady je pár důvodů:

Přenositelnost: Malé a lehké balení je zcela ideální, pokud chcete kolínskou nosit vždy při sobě, což u tekutých kolínských v těžších skleněných lahvičkách zdaleka není tak elegantní. No uznejte, vyndat na rande z náprsní kapsy fláděru Truefitt & Hilla by mohlo vaši vyvolenou vyvést z míry. Nejen, že vám nenápadné balení dovoluje osvěžit svou vůni kdekoliv a kdykoliv to bude během dne potřeba, ale je také pohodlné i pro případ, že s sebou Solid Cologne UK budete chtít vzít na cesty. Nemusíte řešit žádné maximální povolené objemy tekutin a s klidem hodit balení kolínské do příručního zavazadla.

Výdrž: všichni víme, jaká paseka se může přihodit ve vaší sportovní tašce do tělocvičny v případě, že se vám v ní rozteče třeba sprchový gel. Tak to se v případě pevné kolínské nestane, i kdybyste taškou hodinu mlátili o stěnu. Pevná kovová krabička nepropustí vůbec nic.

Diskrétnost: jedním z možných důvodů, proč jsou pevné kolínské tak populární je, že vyndat jako muž uprostřed plného openspace klasický rozprašovací parfém a začít se jim vonět je prostě tak trochu zvláštní. Přitáhnete na sebe nechtěnou pozornost a ne všem musí být právě ten váš parfém po vůni, tudíž můžete působit neprofesionálně. Na druhou stranu, vetřít si trochu pevné kolínské do zápěstí je otázkou pár vteřin a bez přitahování pozornosti kolegů.

Jednoduché použití: všichni známe někoho, kdo na sebe “leje” přehnaně velké množství parfému nebo kolínské, ty lidi, které cítíte drahnou chvíli před tím, než je poprvé spatříte. Další výhodou pevné kolínské je to, že se jí nikdy nemůžete navonět až příliš. Vždy budete vonět právě akorát na to, aby vaši vůni cítili pouze lidé, které si pustíte do své osobní zóny, tak, ja by to správně mělo být. Jako gentleman byste své vůni neměl vystavovat nikoho, s kým nejste v blízkém kontaktu.

Šetrnost k pleti: většina kolínských nebo vod po holení má vysoký obsah alkoholu, což může pleť silně vysušovat. Ať už se vás tento problém týká nebo ne, s použitím pevných kolínských nemusíte mít strach, protože v sobě žádný alkohol a ani vodu neobsahují. Namísto toho jsou plné hydratačních složek, jako je bambucké máslo nebo esenciální oleje.

Pár nevýhod

Jsme tady ale od toho, abychom vám řekli i o nevýhodách pevných kolínských. Tady jsou:

Výdrž: většina pevných kolínských vydrží intenzivně vonět zhruba 4 hodiny, což je pořád o dost lepší výdrž, než mají vody po holení, nemají však výdrž srovnatelnou s parfémy. Nicméně, jak už jsme zmiňovali, tohle je malá daň za velice skladné balení a jednoduchý způsob použití. Pokud vám tedy nevadí vůni během dne párkrát osvěžit, nemělo by to pro vás být překážkou.

Dostupnost: na trhu není příliš mnoho značek, vyrábějících pevné kolíské. A pokud máte nějakou oblíbenou vůni, pravděpoodbně nebude k dostání v pevném skupenství. Proto nás těší, že v Gentleportu nově najdete skvělé kolínské od  londýnské značky Solid Cologne UK.

Solid Cologne UK

Značka Solid Cologne UK vznikla v Anglii v polovině roku 2016. Vyrábí tuhé kolínské s osobitými vůněmi pravého gentlemana. Původní nápad vznikl díky častému cestování, kdy klasické rozprašovací parfémy bývají nepraktické nebo jsou příliš velké na to, abyste si je mohli vzít na palubu. Kolínské nejsou testovány na zvířatech a jsou ručně vyrobeny v Anglii.

Vůně od značky Solid Cologne UK

Alexander

Sofistikovaná svěží vůně čerstvého grepu se srdcem bobkového listu a jasmínu. Základ tvoří utlumená vůně dubového mechu a Ambry.

Felix
Návyková vůně je směsí ovocné, květinové a dřevěné vůně. Felix se skládá z grapefruitu, skořice a bergamotu s mátou roztavenou do kardamonu. Dozvuk je zakončen lahodnou vůní cedrového a santalového dřeva s vůní vanilky.

Xavier
Osvěžující silnější sladká svůdná vůně citronu s příměsí levandule zakončené vůní pačuli a jemným dozvukem nepálského vetiveru.

Magnus
Silná, čistá a dřevitá kolínská se rozvine čerstvými citrónovými tóny grepu a limetky. Střed tvoří vůně modré agáve, skořice, jantaru a tmavé čokolády.

Kahn
Příjemná klasická směsice květů, zeleně a dřeva. Čerstvá zelená bylinná vůně s citrusy, která vede k srdci máty peprné, bylinek, lilie, jasmínu, fialky a lesní deštivé vůně.

Quentin
Bohatá, energizující orientální vůně bergamontu podpořená citrusem a olivovým květem. Jádro cedrové vůně v kombinaci pižma, ambry, tonkové fazole a vanilky.

Tak co, troufnete si na pevné kolínské Solid Cologne UK i vy? Pokud chcete zůstat věrni tekuté klasice, přečtěte si o tradičních anglických kolínských Truefitt & Hill, které jsou považovány za ty nejlepší na světě.