Goyard - ukrytý klenot

Goyard - ukrytý klenot

Luxusní značky z celého světa sice neustále hlásají o exkluzivitě a limitované produkci svých výrobků, ale ve skutečnosti by je nejradši narvali všem lidem na Zemi. Několik málo z nich ale i v dnešní době bere pojem exkluzivita tak vážně jako francouzský Goyard. Marně byste hledali inzerci v předních světových módních časopisech, oficiální internetový obchod nebo dokonce jen seznam jejich produktů online. Stejně tak neuvidíte produkty od Goyardu na přehlídkových molech týdnů módy. Jak může vůbec značka, která své produkty před zákazníky téměř skrývá a je problém se vůbec dozvědět co a za kolik by vám prodala, přežít? Velmi snadno, protože její dlouhá historie a téměř tajemnost z ní činí velmi vyhledávanou značku mezi světovými elitami. Připravili jsme pro vás několik faktů o téhle ikoně francouzského luxusu.

Je nejstarším výrobcem kožených doplňků na světě

Společnost byla založena v roce 1853 v Paříži, o jeden rok dříve než mnohem známější Louis Vuitton. Původní společnost ještě před přejmenováním na Goyard vznikla dokonce již v roce 1792 pod názvem Maison Martin.

Monogramy se pořád malují ručně

Jakékoli personalizace, za které si samozřejmě znatelně připlatíte (cenu však výrobce tradičně nezveřejňuje), jsou na povrch produktu malovány ručně. Samozřejmě k tomu Goyard nepustí jen tak někoho, takže se tak děje pouze ve vybraných lokacích, a to v Beverly Hills, New Yorku, Mexiku, Tokyu, Hong Kongu, Brazílii a Carcassone.

Goyard vám neprodá nic online

Pokud se vám nechce trmácet do žádného z jejich butiků, máte bohužel smůlu. Goyard ani žádný z jeho několika autorizovaných prodejců vám online nic neprodá, ani kdybyste na kolenou prosili. A pokud se rozhodnete navštívit jeden z jejich obchodů, budete to mít trochu z ruky, není jich totiž mnoho.

Občas vám odpoví na sociálních sítích

Online komunikace Goyardu je, řekněme to decentně, strohá. Občas se ale vyhecují a jasně odpoví na dotazy potenciálních zákazníků, jako v případě tazatele z fotografie. Milovníci ledvinek se budou muset poohlédnout jinde…

Pokud na to máte, vyrobí vám téměř cokoli

Sir Arthur Conan Doyle si u Goyardu nechal vyrobit cestovní psací stůl. Díky tomu si na svých cestách světem mohl kdykoli vytvořit ideální prostředí pro tvorbu vzrušujících příběhů Sherlocka Holmese.

 

Pokud si chcete pořídit kvalitní kožené doplňky s historií a nechce se vám trmácet do Monaka nebo za oceán, můžete si udělat radost od Tustinga, který se také pyšní dlouholetou tradicí a špičkovou kvalitou své produkce.