Truefitt & Hill: historie legendy už od roku 1805

Truefitt & Hill: historie legendy už od roku 1805

Do Gentleportu přichází legendární britská značka Truefitt & Hill, která je jedním z nejstarších výrobců kolínských a provozovatelem vůbec nejstaršího barbershopu na světe. A to i podle Guinessovy knihy rekordů! Kromě toho dodává Truefitt & Hill své skvělé produkty na britský královský dvůr. Mezi klienty značky se řadili mimojiné Frank Sinatra, Winston Churchill nebo Charles Dickens. Značka se však nestala legendou přes noc – chtělo to více než 200 let tvrdé práce a bezchybných služeb. Výsledek tohoto snažení si teď můžete vychutnat i vy. V tomto článku vám prozradíme, jak se z obyčejného holicího salonu stala legenda.

Začátky

Příběh nejstaršího barbershopu na světě, kterým byl Truefitt & Hill oficiálně uznán v Guinessově knize rekordů v roce 2014, začal v módním londýnském území Mayfair ve čtvrti West End v roce 1805, což je ten samý rok, ve kterém admirál Nelson zvítězil ve slavné bitvě u Trafalgaru, zatímco Anglii vládnul král Jiří III. a premiérem byl William Pitt mladší. Bylo to období rozkvětu řemesel, inovací a módy, což jsou skvělé předpoklady pro vznik značky, o jejíž historii se dnes budeme bavit.

Bitva u Trafalgaru

Aby nové holičství dostálo náročným požadavkům londýnských gentlemanů, nabídl William Truefitt své klientele servis, jakému nebylo rovno nikde ve světě. Počínaje širokým výběrem vynikajicích přípravků až po legendární holičské služby, značka si vybudovala pověst, která ji právem řadí mezi světové lídry v oblasti pánské kosmetiky.

Winston Churchill a Bernard Law Montgomery, 1. vikomt z El Alameinu

Historie na každém kroku

U Truefitta může mít člověk jistotu v tom, že na něj historie bude dýchat na každém kroku. Zalistujte stránkami románů Charlese Dickense, věrného zákazníka u T&H nebo Williama M. Thackerayho a bude vám jasné, že tento salon hrál významnou roli nejen v připravování britských gentlemanů na významné společenské události, nýbrž i v jejich každodenních životech. Truefitt je zmiňován napříč moderní britskou literaturou jako nositel stylu a služeb té nejvyšší kvality – tradice, kterou je nám velkou ctí šířit dál. Během Truefittovy bohaté historie měla společnost výsadu sloužit královské rodině Velké Británie na základě držení řady Královských oprávnění (Royal Warrant of appointment), a to během vlády 9 různých panovníků. I dnes holiči z Truefitt & Hill pokračují v této tradici díky držení Královského oprávnění uděleného vévodou z Edinburghu.

S královským oprávněním

Když nahlédneme do rezervačního diáře u Truefitta & Hilla, je to jako listovat si v jednom z vydání slavné společenské rubriky “Kdo je kdo”. Mezi klientelu londýnského salonu se řadí téměř všichni mužští členové Britské královské rodiny, a to už od dob Jiřího III. Stejně tak sem chodili za dokonalým oholením mnozí aristokraté z evropských královských dvorů, slavní politici jako například William Gladstone a vévoda z Wellingtonu. Dále Sir Winston Churchill nebo Bernard Law Montgomery, 1. vikomt z El Alameinu. Dotekům Truefittových holičů se těšily i další legendární osobnosti ze světa umění a zábavy. Mimo jiných Charles Dickens, William M. Thackeray, Lord Byron, Oscar Wilde, Beau Brummell, Alfred Hitchcock, Laurence Olivier, Danny Kaye, Frank Sinatra, Fred Astaire a Cary Grant.

Upravený k dokonalosti

V roce 1935 byla společnost Williama Truefitta rozšířena spojením s kadeřnictvím Edwina S. Hilla. Tím začala moderní éra pod značkou Truefitt & Hill. Dnes se salon těší světovému věhlasu mezi všemi gentlemany, kteří umí ocenit kvalitní službu. T&H je zároveň znám svými vysoce kvalitními kolínskými, holicími přípravky a potřebami a dalšími produkty, které každý den ve vaší koupelně oživují tradici elegantních a upravených mužů.

V naší nabídce najdete všechny znamenité kolínské Truefitt & Hill. Stačí přejít na náš e-shop a můžete vybírat! A kdybyste nevěděli jakou vůni si vybrat, můžete si objednat kompletní sadu vzorků.

O další slavné britské značce, Tustingu, jsme psali v TOMTO článku. Povinné čtení pro všechny milovníky britské elegance. Ať žije královna!