Jak pečovat o kožené boty? Se Saphirem!

Jak pečovat o kožené boty? Se Saphirem!

Určitě znáte ten skvělý pocit čerstvě vyčištěných a naleštěných bot. Jdete po ulici a víte, že celkově vypadáte alespoň o třídu lépe než obvykle. A známé rčení, že podle bot poznáme člověka, má určitě něco do sebe. Přečtěte si, jak pečovat o kožené boty se značkou Saphir.

Kožené boty

Co budete potřebovat:

Kartáč na odstranění nečistot, čistič Saphir Renovateur, aplikační hadr, krém na boty, kartáček Saphir Pommadier, vosk na boty

Co se může hodit:

Olej na kožené podrážky Sole Guard, rukavice na leštění bot, impregnace na boty Saphir Super Invulner, silikonové galoše do lijáku

Jak postupovat:

 1)     Nejdříve očistěte boty od prachu a nečistot kartáčem na boty. Pak naneste trochu Renovateuru, ten souží k odstranění zbytku starého krému a zároveň jako kondicionér, který dokonale vyživí kůži na švech vašich kožených bot. Ten pořádně vetřete aplikačním hadříkem. Nechte chvíli odpočinout a důkladnými pohyby překartáčujte.

2)     Naneste krém na boty v odpovídajícím odstínu Pommadierem – šikovným aplikačním kartáčkem, a to včetně hran podrážek. Rozleštěte kartáčem.

3)     Na podrážky můžete použít vyživující olej Sole Guard. Ten brání solím a vlhkosti, aby pronikaly do kůže.

4)     Pro dokonalý vzhled ve finále se hodí mít po ruce vosk v odpovídající barvě, který v kombinaci s pár kapkami vody zanechá na botách oslňující lesk.

5)     Prší? Doporučujeme silikonové galoše, které ochrání kožené boty v tom nejdivočejším počasí. Použít ale můžete také účinnou impregraci.

 

Naše TIPY:

  • Jednou za měsíc můžete použít impregnaci na boty Saphir Super Invulner pro vytvoření neviditelné vrstvy, která nepropustí špínu a ani vodu
  • Boty doporučujeme převážet v bavlněném obalu, aby se nepoškrábaly, neponičily a nezašpinily obsah zavazadla.
  • Před čištěním z bot vyndejte tkaničky, lépe tak proniknete do různých zákoutí. Pokud vaše staré tkaničky už nevypadají nejlépe, pořiďte si nové, třeba barevné, od nás.
  • Na nazouvání bot použijte kvalitní nazouvací lžíci, abyste nepoškodili patu boty.
  • Jednou za půl roku použijte Saphir Reno’Mat nebo čistící mýdlo Saphir Saddle Soap, které účinně odstraňují vrstvy silikonu a pryskyřice z levnějších vosků a veškerou špínu a nečistotu. Doporučujeme i před prvním použitím Saphir prostředků, abyste odstranili předešlé čističe a krémy.
  • Stopy soli můžete v zimě z bot odstranit pomocí Saphir odstraňovače skvrn od soli. Sůl má na kůži bot agresivní účinky a snižuje tak jejich životnost. Aplikujte tento odstraňovač na suchou vykartáčovanou obuv.
  • Pokud boty zrovna neobouváte, vložte do nich cedrové napínáky, které vaší obuvi udělají nedocenitelnou službu. Vtáhnou do sebe vlhkost z bot a napnou kůži, čímž udrží boty v původním stavu. Potěší vás, že napínáky zanechají v botě jemnou cedrovou vůni. V zachování kondice vaší obuvi pro vás udělají nedocenitelnou službu.