Jak vybrat správnou kravatu

Jak vybrat správnou kravatu

Nejdůležitější vlastnost správné kravaty, totiž její jakost, nelze bohužel nijak znázornit, pozná se totiž po hmatu. Proto je potřeba při nákupu vzít kravatu do ruky a vyzkoušet ji hmatem. Hedvábnou kravatu se doporučuje trochu promnout a zjistit tak, zda se nemačká, přičemž tento test je potřeba udělat maximálně opatrně. Pokud vám kravata vyhovuje na omak, bude vaše volba správná.

Kvalitní kravata se zpravidla sešívá ze tří dílů, které při důkladném prohlížení rozpoznáte. I u vysoce kvalitních kravat se tyto švy šijí na šicím stroji. Nejslavnějšími světovými výrobci jsou například Drake’s, Charles Hill nebo Holiday & Brown, jejichž kravaty posléze odchází na mnoho renomovaných adres.

Poutko je tenký proužek látky na konci kravaty, jenž se přišívá na rubové straně. Někteří výrobci schovávají oba konce poutka do středového švu. Tento detail souvisí pouze se zpracováním, nikoliv s kvalitou hedvábí, výztuže nebo podšívky.

Pro italské kravaty je typické tzv. self-tipping, to znamená, že oba konce kravaty jsou vypodšívkované stejnou látkou, z jaké je ušita celá kravata. Tento postup je ale spojen čistě se značkou a na kvalitu kravaty nemá žádný vliv. Platíé tedy, co jsme uvedli už na začátku. Kravatu vybírejte především podle hmatu, až poté přihlížejte k různým technickým detailům.

U nás v Gentleportu nabízíme překrásné kravaty ze 100% hedvábí od jezera Como, v mnoha barvách i vzorech. Prohlédněte si celou kolekci na našem webu. Vybírat můžete také z hedvábných kapesníčků do saka a hedvábných motýlků.