Deštníky jako módní i praktický doplněk

Deštníky jako módní i praktický doplněk

Dobrý deštník by měl mít v šatně každý muž. I když se třeba nejčastěji přemisťujete po městě autem, nikdy nevíte, komu byste ho mohli nabídnout. Ať už obchodnímu partnerovi nebo dámě v nouzi. V krajním případě ho použít jako obranou pomůcku v temné uličce.

Současně se do něj vyplatí investovat. V tom případě nedoporučujeme nic skládacího, skládací deštníky nechme bezedným dámským kabelkám. Vybírejte z klasických deštníků, i když připouštíme, že je to starost navíc. Třeba myslet na něj a nikde ho nezapomenout. Udělejte z toho zábavu a povyšte ho na regulérní módní doplněk. Správný deštník by měl mít pevnou konstrukci. Už kvůli sobě dbejte i na to, aby manipulace s ním byla co nejjednodušší.

Samozřejmě i zacházení s deštníkem má své zásady. Bylo by krásné s ním tančit na ulici jako Gene Kelly v Singing in The Rain, ale vy nejste muzikálová hvězda. Deštník proto používejte jen k tomu, k čemu je určen. Pokud navíc jdete s přítelkyní/matkou/babičkou, nezapomínejte, že vždy byste jí měli nabídnout rámě a nést deštník sami. Ona je přitom ta, kterou by měl deštník chránit víc než vás. I z toho důvodu doporučujeme koupit velký deštník, který dokáže ochránit dva lidi.

Než někam vejdete, deštník stáhněte, mírně s ním klepněte, ať opadnou kapky vody. Po vstupu do místnosti deštník uložte na vyhrazené místo. V obchodech pak využívejte igelitových návleků, ať neděláte loužičky.

My v Gentleportu nabízíme deštníky světově známé novozélandské značky Blunt. Jaký je její příběh? Jednoho dne v roce 1999 novozélandský inženýr Greig Brebner vyšel z domu v Londýně v čase největší dopravní zácpy, kdy zrovna začaly z nebe padat kapky deště. V momentě, kdy se ale mrholení proměnilo v liják, desítky deštníků mířily svými špičkami přímo do jeho obličeje. Když zafoukal vítr a jeden z deštníků se obrátil naruby, tak málem vypíchnul Greigovi obě oči.

Do chvíle, než se Greg posadil ke kuchyňskému stolu a začal dělat první návrhy, byla konstrukce deštníků stejná už od roku 1928. Stačil jediný závan větru nebo pár měsíců používání a mohli jste ho rovnou vyhodit.


Jakožto inženýr chtěl vytvořit deštník, který svými vlastnostmi překoná všechny ostatní. Greig se těšil na chvíli, kdy se bude moct vrátit domů a vyzkoušet svoji technologii proti silným Novozélandským větrům. Zlomí ho bouřka? Nezlomila! Tak vznikly deštníky Blunt, které jsou výherci jedné z nejprestižnějších soutěží designu Red Dot Award 2014. Prohlédněte si všechny barvy a modely na našem webu!